Štruktúru SAŠAP tvorí niekoľko hlavných zložiek: prezidentský tím, výbor a kontrolná komisia. 

Prezidentský tím má na starosti chod asociácie ako takej a zároveň ju navonok reprezentuje. Ide teda o jej štatutárnych zástupcov. 

Výbor
rozhoduje o dôležitých organizačných úkonoch a podieľa sa na formovaní a fungovaní SAŠAP.  Schvaľuje väčšinu projektov a návrhov, ktoré predostrú členovia asociácie. Jeho súčasťou je aj prezidentský tím.

Kontrolná komisia dozerá na postupy výboru i prezidentského tímu a zabezpečuje to, aby všetko bežalo podľa pravidiel a aby si ani jeden člen v organizačnej štruktúre nemohol robiť čo sa mu zachce. 

Okrem týchto troch štruktúr existuje ešte členské zhromaždenie. Ide o najvyšší orgán SAŠAP, ktorý zahŕňa všetkých aktívnych členov, rozhoduje o najdôležitejších otázkach a zabezpečuje spravodlivé fungovanie vládou väčšiny. 

Prezidentský tím

Icon Image


Martina Petríková
prezidentka

Som komunikatívna, cieľavedomá a vytrvalá, k čomu ma priviedlo aj dlhoročné trénovanie džuda. Mám rada humor, sarkazmus a nové výzvy. Rutina či stereotyp nie je nič pre mňa. K povinnostiam pristupujem zodpovedne a bez diára, poznámok a dobrej knihy sa nepohnem.

Zaujímam sa hlavne o klinickú psychológiu, psychosomatiku a psychofyziológiu.

Životné krédo zatiaľ nemám. Keď budem stará, múdrosť šedín určite nejaké vysloví. Moje obľúbené je však „cherchez la femme“.

Icon Image


Pavol Kupko
viceprezident

Považujem sa za pokojného a spoločenského človeka. Milujem cyklistiku, beh a prechádzky. Venujem sa taktiež hudbe a napĺňajú ma hlavne zmysluplné konverzácie. 

Z psychológie ma zaujíma hlavne pracovná, klinická a forenzná sféra. Mojim obľúbeným autorom je Peterson.

Motto: “I don't think that you have any insight whatsoever into your capacity for good until you have some well-developed insight into your capacity for evil.” 
Jordan B. Peterson

Icon Image


Rastislav Marjov
viceprezident, vedúci - Košice

Myslím si, že som človek mnohých protikladov. Často zápasím s naučenou extroverziou a skôr si viem predstaviť čas strávený pri knihách alebo nad rôznymi hádankami, rébusmi či záhadami. Psyché je podľa mňa najväčšou záhadou sveta, aj preto som sa vybral cestou psychológie.

Snažím sa pozerať na svet optimisticky, ale uvedomujem si všetko jeho zlo, čo ma vedie k temnejším témam nie len v psychológii. Napriek tomu však nestrácam v ľudstvo nádej. Zbožňujem Junga a mystiku, nepohrdnem ani Grófom, Harnerom či Petersonom, ktorých obľubujem.

V budúcnosti by som sa chcel venovať klinike, primárne v oblasti osvety a prevencie, a zdokonaliť svoje štatisticko-metodologické znalosti.

Mojim snom je venovať sa (okrem iného) jedinečným prípadom v oblasti klinickej psychológie.

Motto: "Knowing your own darkness is the best method for dealing with the darknesses of other people." - Carl G. Jung

Výbor

Icon Image


Michal Bartko
člen výboru

Takmer psychológ, nedokončený architekt, herec, obchodník, recruiter, organizátor, samozvaný odborník na históriu, vojenstvo a geopolitiku, spoluzakladateľ a uzurpátor košickej pobočky SAŠAP, posledný renesančný polyhistor Horného Uhorska. A aj skromný som.

V preklade, okrem zastávania funkcií vedúceho pobočky a viceprezidenta SAŠAP v minulosti rád strkám nos do rôznych oblastí a aktívne participujem na spoločenskom živote, preto zostávam aj po ukončení štúdia členom jeho výboru.

Môj pohľad na život je holistický a beriem ako isté životné poslanie zlepšovať veci a procesy okolo seba. A tým samozrejme aj mňa.

Icon Image


Lucia Gažovičová
vedúca - Trnava

Považujem sa za aktívneho a energického človeka, čomu svedčí aj nespočetne veľa mojich záujmov. Svoju životnú cestu som po 20.rokoch hľadania našla v štúdiu psychológie. Keď sa v niečom nájdem, venujem sa tomu vytrvalo s oddanosťou a vášňou. Rada objavujem, spoznávam a smejem sa.

Vrámci mojich doterajších výskumných aktivít som sa venovala problematike politickej psychológie. Fascinuje ma aj výskum nekognitívnych psychických procesov, najmä emocionality. Najnovšia oblasť môjho záujmu je psychosomatika a ochorenia spôsobené stresom, čo sa spája aj s mojou pracovnou pozíciou v Inštitúte stresu.

Motto: „Ak nájdeš v živote cestu bez prekážok, určite nevedie nikam.“

Icon Image


Daniela Halušková
vedúca - Ružomberok

Rada čítam knihy, najmä odbornú literatúru a fantasy. Vo svojom voľnom čase sa venujem tancu, ktorý pre mňa tvorí neoddeliteľnú súčasť života, a ešte brigádujem v kaviarni.

Zo všetkých smerov a oblastí, kam psychológia ústi, ma najviac zaujíma klinická psychológia.

Nemám konkrétne motto, ktoré by platilo celý môj život. Momentálne sa mi však ocitlo v živote toto: "Mnoho ľudí ťa podporí v dobrom nápade, ale málokto z nich je ochotný začať a niečo naozaj riskovať, aby dosiahol po čom túži."

Icon Image


Simona Hrubá
vedúca - Nitra

Som študentkou prvého stupňa vysokej školy v odbore psychológia, rada sa angažujem v dobrovoľníctve. Milujem čítanie kníh, počúvanie hudby a snažím sa všetok voľný čas tráviť s priateľmi a rodinou.

V psychológii zatiaľ nemám vyhradený smer alebo oblasť nejakého záujmu, skôr sa snažím získať o všetkom určitý prehľad, vďaka ktorému zistím, čo je môjmu srdcu najbližšie.

V živote sa snažím riadiť mottom: „Nikdy nerob druhým ľuďom to, čo nechceš, aby robili oni tebe.“

Icon Image


Bibiána Jozefiaková
vedúca - Prešov

Sama seba považujem neskromne za veľmi cieľavedomého a aktívneho človeka. Mám vysoké ciele, ktoré by som veľmi chcela dosiahnuť a na jednom mieste doslova neobsedím viac ako 5 minút. Stále musím niečo robiť a niekde byť. Neviem či je to pozitívne alebo negatívne ale baví ma to a to je pre mňa najdôležitejšie.

Fascinuje ma psychológia ako taká pretože mám rada ľudí a baví ma ich hlbšie spoznávanie. Najviac som sa však našla v klinickej psychológii a mojim veľkým snom je v budúcnosti pracovať na detskej onkológii.

Kontrolná komisia

Icon Image


Gabriel Urban
šéf kontrolnej komisie

Som celkom tichý človek, ktorý moc o sebe nehovorí, skôr načúva iným. Snažím sa myslieť racionálne a podľa toho prispôsobiť moje správanie situácii. Vždy som ochotný pomôcť iným ľuďom. Myslím si, že som veľmi aktívny človek. Aj keď sa aktívne nevenujem žiadnemu športu, hokejový zápas si nikdy nenechám ujsť.

Zvyknem sa angažovať vo veľa veciach, organizovať v rámci školy rôzne udalosti pre študentov a celkovo vyplniť môj čas čo najproduktívnejšie, takže v tom obmedzenom voľnom čase, ktorý si nájdem sa venujem zlepšovaniu anglického jazyka (ktorý by som chcel dostať na odbornejšiu úroveň), čítaniu kníh a občasnému vareniu.

Verím, že zo všetkého sa dá niečo zobrať a použiť to v praxi (hovorím to preto, že často psychológiu používam aj v svojom osobnom živote), najviac ma ale zaujíma neuropsychológia a taktiež rôzne diagnostické metódy.

Icon Image


Katarína Petruľáková
členka kontrolnej komisie

Myslím si o sebe, že som cieľavedomá, no zároveň lenivá. S chuťou spoznávať a učiť sa stále niečo nové, hravá a so zmyslom pre humor. Milujem ľudí, ktorí ma vždy majú čo naučiť, maličkosti, z ktorých sa viem nekonečne tešiť, umelecké diela a debaty, pri ktorých chytám filozofickú slinu. Určite som pôžitkár a veľký milovník dobrej kávy.

Záhadou je pre mňa človek samotný. Fascinujú ma poruchy osobnosti či nevysvetliteľné správanie ľudstva vo svojej celistvosti. V budúcnosti by som sa rada venovala dramatoterapii, nahliadla do forenznej psychológie, ale aj psychiatrie.

Motto: "Někdy doutník...je prostě doutník."
- Sigmund Freud

Icon Image


Lenka Kratochvílová
členka kontrolnej komisie

Okrem psychológie je mojou vášňou hudba a hra na hudobných nástrojoch. Inak sa považujem za celkom nerozhodného človeka, zaujímajú ma viaceré oblasti psychológie a vybrať si len jednu je ťažké. Momentálne inklinujem najviac ku klinickej a pracovnej psychológii.

Motto: "Predtým, než si diagnostikujete depresiu a nízke sebavedomie, uistite sa prosím, či nie ste obkolesený blbcami." - Sigmund Freud

Iné pozície

Icon Image


Anton Grebáč
MR v EFPSA

Pochádzam z Oravy a som 20 ročný optimizmom naplnený človek. Najradšej trávim čas v prírode a na pekných miestach. Cestujem a zároveň sa snažím vzdelávať vo všetkých oblastiach.

Z psychológie mi najviac sedí organizačná a manažérska psychológia.

V rámci SAŠAP zastávam pozíciu Member Representative v EFPSA. Ak máš záujem sa posunúť sa vo vzdelávaní a dopĺňať skúsenosti zo zahraničia, určite sa mi ozvi!

Icon Image


Ľubica Paulisová
Vice MR v EFPSA

Niekedy slnečno, inokedy búrka. Veselá, spoločenská, obetavá, cieľavedomá, aktívna no nerozhodná a mám aj lenivé momenty, cez ktoré sa vždy prenesiem. Mám rada ľudí, rada komunikujem s cudzími ľuďmi, rada spoznávam nové názory, kultúry, vierovyznania a rada sa učím novým veciam a hlavne keď sa jedná o niečo nezvyčajné. 

Psychológia má veľa oblastí a v každej viem nájsť niečo, čo ma zaujíma. Momentálne som „vcucnutá“ do kliniky a študujem si rôzne terapie. Zaujíma ma tiež psychobiológia a neuropsychológia, no uvidíme kam ma to stiahne.

Motto: Krásu treba hľadať v maličkostiach alebo tam, kde ju iný nevidia. „Everything has beauty, but not everyone sees it.“ - Confucius

Icon Image


Peter Kusý
šéfredaktor E-mental

Nočné sny si nepamätám, avšak tie denné si plním. Verím, že s rozumom a optimizmom, môžem ísť kamkoľvek. Veľmi inšpirujúco na mňa pôsobí príroda, umenie, všetko exotické a orientálne.

Vyštudoval som jednoodborovú psychológiu, ktorá sa mi stala závislosťou a zároveň koníčkom. Absolvoval som tiež ďalšie vzdelávanie a kurzy – Muzikoterapia, Socioterapia, Práca so snami v psychoterapii, Relaxačné techniky (Autogénny tréning a Jacobsonova progresívna svalová relaxácia), Hypnóza, Holotropné dýchanie, Vzťahová väzba a psychotraumatizácia a Lüscherov farebný test, Biology and Behavior in Psychology (ALISON, Ireland) a dlhodobý psychoterapeutický výcvik v Integrovanej psychoterapii/Knobloch.

Motto: „Cogito ergo sum!“
„Dum Spiro Spero!“
“Život je krátky na to, aby sme pili nekvalitnú kávu.”

KONTAKT

KOREŠPONDENČNÁ ADRESA

Slovenská asociácia študentov a absolventov psychológie
Na Hôrke 17
949 11 Nitra